Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Všeobecne

  Ak obec Drienčany ešte nepoznáte, nájdete tu množstvo informácií, obrazového materiálu, ktorý rozšíri Váš obzor a vedomosti o tejte krásnej a útulnej dedinke, o krásnej okolitej prírode a v neposlednom rade aj o ľuďoch žijúcich v nej. O Našich predkoch, prastarých rodičoch, starých rodičoch a rodičoch, ako a čím sa v minulosti živili. 
Ak ste jej občanom, nájdete tu množstvo aktuálnych informácii, vyhlásení a oznamov. O dianí v obci budete informovaní novými aplikáciami ako sms správami, mailom a inými dostupnými aplikáciami, takže informácie k Vám preniknú rýchlo nech sa nachádzate kdekoľvek. 

    Drienčany - obec ležiaca 17 km severovýchodne od Rimavskej Soboty, na južných úbočiach Slovenského rudohoria, v Revúckej vrchovine, v údolí vodného toku Blh, v nadmorskej výške 243 m. Rozloha územia obce je 1100 ha. Územie obce je súčasťou chráneného územia Drienčanského krasu, ktorý je známy krasovými jaskyňami, škrapami a závrtmi.

     Prvá písomná zmienka o obci pochádza z roku 1291, hoci sa predpokladá, že obec vznikla ešte skôr na starom sídlisku.

    

   

     


 

dnes je: 17.9.2019

meniny má: Olympia

podrobný kalendár

Kalendár podujatí MAS Malohont 2019

webygroup
ÚvodÚvodná stránka